O projektu Soundslice

#4
Soundslice je krásný webový software pro učení hudby. Naším cílem je být nejlepším způsobem, jak se naučit jakoukoli hudbu.

Původně jsme vytvořili Soundslice k vyřešení hlavní bolesti v našich hudebních životech: standardní tedy klasický proces učení hudby je pro aktivní hudebníky příliš neefektivní.

Stejně jako mnoho amatérů kteří nečtou dobře z listu notového zápisu, raději čteme a spoléháme na kombinaci čtení hudby z not, tablatur, diagramů akordů, poslechu nahrávek a sledování videí, když se učíme novému dílu.

I my sami jsme chtěli něco, co to všechno spojuje dohromady a synchronizuje tak, že by jsme slyšeli hudbu, viděli odpovídající notaci. Také jsme chtěli být schopni vylepšit konkrétní části díla – což nám umožňuje smyčku a zpomalovat určité části. Proto se narodila Soundslice.

Věříme, že hudba nikdy nebude dokonale popsána ani slovy, notami nebo počítačovými pixely. Hudba se nejlépe učí nasloucháním a pozorováním, texy nejen čtením not a tabulatur.

Tato filozofie nás vedla vytvoření programu Soundslice – jako hybridního přehrávače / přehrávače notace, který synchronizuje notaci se skutečným zvukem. Díky tomu můžete přesně slyšet, jak má znít hudba, jak to zobrazuje standardní a přesná notace, kterou je třeba přehrát. Lidé po celém světě to milují.

Co Vás zajímá?

Co to stojí A co čeština Musím se přihlásit ? Jak na MIDI a Music XML Nápověda CZ