#203

Responsive notation - Citlivá a chytrá notace

Poznámka: Hledal jsem české slovo pro přívlastek Responsive vzhledem k tomu co zobrazení notace v Soundslice umí. Vyšlo mi zatím nejlépe Dynamická nebo dnes moderní Chytrá notace

Zobrazování not, tabulatur, textů a diagramů akordů tak, aby se korektně přizpůsobilo velikosti Vaší obrazovky, mobilu nebo tabletu je problém většiny hudebních aplikací. Z vlastní zkušenosti vím jak sám bojují občas s nastavením tisku a zobrazení not v Band-in-a-Boxu, kde optimum pro tisk je většinou úplně mimo realitu potřeb uživatele.

V Soundslice je vše dynamicky po ruce a tak Vás nezaskočí ani zapomenuté brýle a neudete nadávat na překrývající se noty a texty skladeby. Více viz překlad této části nápovědy

Karel Jačko, Lazníky 2018

Soundslice přichází s konceptem Responzivního citlivého – chytrého zobrazování notace hudby, která se přizpůsobí vaší obrazovce. Na rozdíl od podobné funkce v PDF jsou funkce Zoom v Soundslice nedestuktivní pro zobrazené noty. To znamená, že pokud nastavíte v zobrazení skladby větší nebo menší velikost, vše se inteligentně překreslí odpovídajícímu množství hudby na každém kroku. Toto vše je možné proto, že náše hudební zobrazovací nástroj je šitý na míru a běží zcela ve vašem webovém prohlížeči.


Zvětšujte a zmenšujte zobrazení pomocí této volby Nastavení a nastavené zobrazení se ihned projeví na přehráváné skladbě.


Transponujte celou skladbu do jiné tóny okamžitě pomocí naší transpoziční funkce. Ano, nejenže transponujeme tabulatury a snažíme se odhadovat nejlepší prstoklady.

Soundslice pioneered the concept of “responsive” notation — music that wraps to fit your screen. Unlike in a PDF, Soundslice’s zo­oming features are notation-aware. That means, if you make the slice bigger or smaller, we’ll intelligently fit just the right amount of music on each stave, re-rendering on the fly. This is possible because our music-engraving engine is tailor-made and runs entirely in your web browser.


Zoom in and out via the Settings menu, and you’ll see the music wraps appropriately.


Transpose the entire slice into other keys instantly using our transposition feature. Yes, we even transpose tab, making best guesses for fingerings.

Zvěšení a zmenšení zobrazení – ZOOM

Transpozice

Transponuje se pomoci tohoto slideru nebo citlivějí kliknutím na # nebo b po půltónech nahoru a dolů