Stelios Panos

#103

Píše se rok 2011

Na svých stránkách věnovaných projektu DIAB v prosinci 2011 napsal:

Ahoj moje jjméno je Stelios Panos a jsem učitelem kytary již více jak 24 roků (Tedy nyní v roce 2018 již 31 roků). Moje první kytara byl Fender Stratocaster a v roce 1977 Martinka M-36 a nějaké klasické koncertní kytary.

Potom vstoupil do mého života Django, po té co jsem sledoval video Jimmiho Rosenberga ve filmu „The father the son and the talent“ někdy v roce 2007. Již o rok později jsem jel do Paříže a tam si koupil první gypsy kytaru z druhé ruky 2004 „Castelluccia“ (Sweet Chorus). DOposud je to moje hlavní kytara.

Už dříve jsem se učil hrát jazzovou kytaru s použitím BIAB, který je pro mne tou nejlepší cestou k učení skladeb od Parkery, Duka, Monka, Milese a dalších skvělých jazzových hudebníků.

Takže nakonec jsem se rozhodl udělat své životní dílo nazvané DIAB tedy Django-in-a-Box, kde jsem dal k dispozici téměř všechna jeho nahraná sóla. Nyní obsahuje již cca 250 skladeb. Pokud se te chcete vážně učit tyto skladby a jejich originální prstoklad zde je to pravé místo!

Rok 2014

Band-in-a-Box verze roku 2014 přinesla úžasnou novinku v tomto 20 let vyvíjeném hudebním aranžerské programu. Je tu konečně možnost napsat přesnou transkripci včetně prstokladu levé ruky, která se přegenerováním v BIAB nemění (to je jedna primárních vlastností BIAB, pořád se snažit vše hrát trochu jinak tj. improvizovat).

Tedy někdy v létě roku 2014 Stelios zahájil práci na přesné definici prstokladu jednotlivých sól, bendů a dalších vychytávek Djangových sól. (Jačko: V tuto dobu jsem si DIAB propvé koupil a určitě to nejsou vyhozené peníze)

Výsledkem je další balíček DIAB pod názvem DiaB (TBR) s korektními tabulaturami a také se správně napsanými bandy (vytažení strun). Zde TBR = Tabulature and Bends Ready!

K tomu Stelios přidal ještě Gypsy Guitar Sampler tedy zvukovou banku do BIAB, která simuluje reálný zvuk gypsy swingové kytary zde tedy jeho samplet pod názvem: DiaB (Sweet Chorus SFZ Library sampler)

Rok 2015

Stelios doplnil další skvělou funkčnost ve vazbě na novou verzi. BIAB 2015, která přinesla Real Tracks (Reálné zvuky) i pro Gypsy Swing se kterými již nepoznáte že transkripce hraje hudební program a ne živý hudebník na reálný hudební nástroj.

Podívejte se na Steliosovo video:

Zdroj: http://www.djangoinabox.com/aboutus.aspx Přeložil: Volně Karel Jačko 10.09.2018


Hudební akademie Hudebka za Bukem je zaměřena především na klubovou výuku gypsy swingu a amatérského jazzu na kytaru, mandolínu, kontrabas a další nástroje použvané členy klubu JAZZ ZA BUKEM