2019-12-22 Je možno nastavit Anglickou verzi nebo jiný jazyk pro prostředí (Language)

OnSong - Nastavení jazyka (Language)
#476 Language OnSong

Dotaz v EN: How do I make OnSong appear in a different language? Zdroj

Dotaz v CZ: Jak je možno OnSong zobrazit v jiném jazyce ?


Jačko 22.12.2019:

  • Pokud jsem správně pochopil pro překlad do jiných jazyků používal do verze iOS 12 OnSong, podobně jako na svých stránkách technologii Google Překladače
  • Ze svého pohledu je to docela snadná ale hodně kostrbatá verze překladu, což uživatele českého jazyka určitě rozpoznají a to zejména pokud se snaží využít přeloženou dokumentaci na webu v Češtině se samotným překladem prostředí nastavením zařízení iOS do zvoleného jazyka
  • Na těchto stránkách se budu snažit na to myslet a vždy pokud možno ukázat správnou cestu jak se dostat k potřebným funkcím a jejich nastavení.
  • Musím přiznat, že sám s tím hodně bojuji

EN: OnSong used to have the ability to change languages directly within the app. However, iOS 12 effectively broke this feature within OnSong, and we were forced to remove it. This means that OnSong can only be viewed in the language that your iPad or device is set to. So if your device's language from your device's Settings app is in a certain language, OnSong will display that language as well. If your device's language is set to English for example, then OnSong will be in English.

To change language in OnSong is to change your iPad's overall language!!!


CZ: Dříve měl OnSong možnost nastavit volbu jazyka přímo v aplikaci. Od verze systému iOS 12 byla tato možnost vyloučena a vývojáři OnSongu ji museli odstranit. To nyní znamená, že nyní je prostředí OnSong pod iOS možné pouze v jazyce ve které je nastaven vaše zařízení iPad nebo iPhone. To znamená, že pokud je Váše zařízení v systému nastaveno na určitý jazyk, OnSong se zobrazí ve stejném jazyce. Tedy pokud máte v Nastavení iPadu zvolený jazyk Anglicky bude i OnSong v angličtině.

** Změna jazyka v OnSong tedy znamená změnu jazyka v celém iPad nebo jiném iOS zařízení!!!**

Postup změny jazyka

  1. V iOS zařízení v češtině (iPad, iPhone) vejdeme do Nastavení / Obecné / Jazyk a oblast / Jazyk iPadu
  2. V iOS zařízení v angličtině (iPad, iPhone) vejdeme do Settings / General / Language & Region / iPad Language
  3. Zde v roletě vybereme požadovaný jazyk
  4. Pokud nyní spustíme nebo znovu vejdeme do OnSong bude jazyk odpovídat našemu výběru

Video v plném rozlišení viz odkaz na YouTube kliknutím na video