Sheet Music Scanner

#120
Další zajímavá skenovací aplikace pro IOS, která umí skenovat, přehrávat a exportovat od MIDI resp. Music XML.

Tahle má navíc bonus češtiny, vzhledem k tomu, že David Zemský takto český programátor je zároveň i klasický kytarista.

Co to umí?

  • Skenuje interní kamerou iPhone nebo iPadu
  • Umí také přehrávat noty přímo z PDF
  • Je možno přehrávat od libovolného místa skladby, přehrávané noty jsou zvýrazněny
  • Export do MIDI, Music XM, do audia (M4A / AAC, MP3, WAV), PDF k uložení do cloudu, nebo přímo soubor otevřít v jiné aplikaci v IOS zařízení prostřednictvím AirDrop
  • Podporovány jsou všechna uložiště jako: iCloud, Dropbox, Google Drive, One Drive, jejichž aplikace máte v zařízení

Postupy

Úžasná aplikace, provozuji již delší dobu na iPhone i iPad 11 Pro. Dělá přesně a kvalitně to co deklaruje a zatím sice bohužel nic víc. Včera tato aplikace prošla zatěžkávací zkouškou jak v iPhone tak v iPadu, vzládl jsem v ní zkonvertovat z PDF do Music XML cca 100 skladeb za 4 hodiny.

Karel: Je pravda že přípravou bylo ještě převedení zpěvbníku v PDF na jednotlivé ztránky pomocí aplikace PDF Split pro MAC. Vzniké soubory, které obsahovaly jen původní název zpěvníku a číslo stránky od 1 + 356 jsem ještě ručně při procházení firnderem na MAC a náhedem PDF doplňoval údaje o skladbě a její podstránce (1–4)

AppStore

Zde v AppStore za 3,99 USD cca 100 CZK


Nikdy není dost aplikací pro práci s hudbou. Většina zde uvedených aplikací jsou berličky pro hudební nedouky a amatéry, kteří nemají hudební vzdělání a přesto umí špičkově hrát na svůj nástroj.

Zatím jsem nenašel hudební aplikaci, která by v portfoliu potřeb uměla vše a občas je třeba pátrat, zkoušet a zde se Vám pokusím nabídnout výsledky mých bádání Don Carlos, 10.9.2018