SongBook Představení

#46

SongBook od LinkeSOFT

Jak to ke mně došlo: Někdy v roce 2016, když už jsem zhruba 10 let používal na kapelní zpěvník aplikaci iReal Pro, jsem jako čerstvý důchodce začal tento perfektní program školitz mezi kamarády hudebníky z Přerovska. Když došlo na kamaráda Peťulku z prodejny hudebních nástrojů v Přerově, ukázal mi aplikaci, kterou používají mezi hudebníky kolem Ivana Němečka z kapely In Blue. Měl tam už celý repertoár i druhé kapely, kde hraje na basu a tak mne to celkem na první pohled zaujalo. Jak je mým zvykem po krátkém otestování jsem ihned zakoupil verzi pro iPAD, krátce na to pro mobil s Androidem a navázal kontakt na výrobce s dotazem na možnost lokalizace do češtiny.

Aplikaci ke své spokojenosti i spokojenosti hudebníků kolem sebe už používám a doplňuji zpěvníky a playlisty o skladby na požádání svých kamarádů i pro jejich jiné projekty. Teď již píšu buď v aplikaci pro Windows nebo MAC na normální klávesnici a sdílím přes DropBox se všemi kolegy v jejich osobním adresáři pro SongBook.

 • SongBook jak vyplývá z mého seznámení umožňuje organizovat své skladby, tak jak jsem byl zvyklý ve Wordu nebo v Google Dokumentech s uvedením textů písniček do slok a refrénů s akordovými značkami na slovy, kde je změna akordu.
 • Stačí v režimu editace přenést vaší skladu z textového editoru, nebo odněkud z internetu do nové skladby v této aplikaci a potom již jen doplnit, Název, Autory a interprety, Tóninu, Tempo a hlavně akordy ke slovům;
 • Pokud jsou akordy standardně nad slovy ve správném místě má SongBook nástroj na jejich správné vložení do textu před slova v hranatých závorkách, tak aby je uměl interpretovat jako akordy
  {title: Má Dáti Dal}
  {subtitle:The Cop}
  {time: 2:58}
  {ipodid:}
  {key: G}

  {c: INTRO}

 1. [G]Ber si, co chceš, a užij si den,
  já js[C]em tvůj [D]archand[G]ěl,
  jsem pasák tvý duše, tvých snů ideál,
  jsem t[C]en, co žije m[D]á dáti, d[Emi]al.


{soc}
R. Má d[C]áti, d[D]al, kdo cht[G]ěl, tak si br[C]al
  z jeho sn[Ami]ů, kdo umí, [D]umí, co d[Emi]ál,
  má d[C]áti, d[D]al, jen j[G]ednou vz[C]al,
  a to, že ch[Ami]udej kr[D]ál už není kr[Emi]ál.
{eoc}