SongBook - Úvod

#146
Značky: chordproiPhone iPad MACAndroid Windows Apple Watch

SongBook používá pro definici skladeb standard ChordPro, což je malý prostý textový soubor, kde jsou akordy zapsány v v hranatých závorkách uvnitř textu.

Také zde můžete pracovat s textovými tabulturami. Bohužel zde z důvodů autorských práv nemůže uvést samotné skladby, ale na internetu jsou nepřeberná množství archívů a zpěvníků ve formátu, který se snadno do formátu CHORDPRO převádí a existují již servery, kde jsou skladby v tomto formátu přímo.

Stačí zadat do svého oblíbeného vyhledavače název skladby a za mezerou buď slovo „chordpro“ nebo „chords“ resp. česky „akordy“ a najdete ve většině případů skladbu, kterou do SongBook je přenesete kopírováním CTRL-CCTRL-V

Příklad prostředí SongBook na různých platformách

Zde pro přestavu ukazuji jak vypadá aplikace SongBook tedy Váš osobní zpěvník v Apple Watch a na MacBook Pro. Klikněte na obrázek vpravo a uvidíte kompletní pracovní plochu na mém Macbooku. Optimálně zde edituji a doplňuji skladby a na stage používam podle okolnosti stejné skladby v iPad Pro nebo iPhone, které mám upevněné ve stojanu na kytaru.

Verze pro MAC

Verzi SongBook pro počítače MAC si můžete stáhnou na App Store