Bluegrass

#557

12.04.2020 – Ondra Kozák a jeho video kapely EAST-WEST s Cifem

Ondra v tom začíná být mistrem, jak nahrát video všech hudebníků, když každý má karanténu úplně jinde od Aše až k Tatrám

Tady podobný počit od Waltera Rodriguese Jr.

27.03.2020 Měsíční muzikantská výzva MMV virtual jam session Ondra Kozáka

Ondra Kozák napsal na FCB

Bláznivá doba stimuluje bláznivé činy. Vyhlašuji výzvu uvnitř výzvy. Cílem je vytvořit video toho, jak virtuálně jamujeme společnou skladbu. Nejde o bezchybnost, jde o zábavu. Máš-li chuť zúčastnit se, zde jsou pokyny:

DropBox

2. Nauč se píseň, je jednoduchá. Kdo zvládne sólo, hraje sólo dle schématu (pokud hraješ na banjo, hraj v první mezeře, mando ve druhé, pokud hraješ na kytaru nebo na housle, hraješ sólo ve třetí mezeře). Je dané i pořadí podehrávek. Pokud nezvládneš sólo, hraj jen doprovod. Pokud zpíváš, můžeš zároveň zkusit druhý nebo třetí hlas v refrénech. Sloky zpívá Veronika Chládková sama (!)

3. Nasaď si sluchátka, pusť si připravený podklad a hraj (zpívej) s ním. Natoč se u toho na video (klidně na mobil). Na kvalitě a formátu videa nezáleží, nemusí (ale může) na něm být obličej. Bude fajn, když nebude příliš tmavé ani příliš světlé. Pokud máš nahrávátko/dik­tafon, můžeš zvuk nahrát externě.

4. Video pošli přes www.uschovna.cz na mou adresu ondra@atamusic.eu do středy 1. 4. 2020. Sestříhané video umístím nejdřív jako neveřejné zde v této skupině. Pokud budou všichni zúčastnění nadšeni a pro, můžeme ho později i zveřejnit


Karel Jačko: Postupně sem budu přidávat odkazy na články, které budu nově dolaďovat a usazovat do konečné podoby