Gypsy Swing v Česku

#515

Kdo hraje tuto krásnou hudbu v Česku ? Je od koho se tu učit ? Tak jasně že ano. Zkusím teď v roce 2020 a dále tuto scénu trochu mapovat a začal bych u Těch, které znám osobně a když je sleduji vím, že se dnes mohou směle zařadit i mino ČR mezi uznávané jazzmany. Postupně představím: Tomáše Honsu, Honzu Janíka, Carlose Vlasáka, Luku Cojze, bratry Galiovy, Zdeňka Vítka a další … Pokud budou svolní zkusil bych s nimi nahrát nějaké podcasty, aby z nich vyplynula jejich cesta k gypsy swingu.

Další jamm z Brna SwingHouse na FCB

18.03.2020 – Swingalia

Martina a Honza Galiovi (možná i Luka Cojz inkognito) včera vypleskli na YouTube tuto moji oblíbenou písničku Ain't She Sweet jak dodělám dnešní daně doplním ještě anotaci a české texty včetně toho mého

10.03.2020 – DjangoJet Brno

Tady hraje můj kamarád Matěj s úžasnou sestavou v Brně, lepší než slova poslouchat tento sestřih

06.03.2020 – Tomáš Honsa – kytara

  • Na Tomáše Honsu , jsem narazil poprvé v Paříži, kde jsem jel hledat svou první SELMER kytaru. A shodou okolností mi volal, výborný kytarista Bohumil Dvořák z Kutné Hory, že se také vydali na podobnou misi ještě s nějakým Tomášem Honsou a Vojtou Emmerem. Jeden večer jsme absolvovali v Paříži kytarový dýchánek tuším s Adrienem Moignardem a od té doby Tomáše sleduji a obdivuji jeho raketový start do gypsy swingové elity.
  • V Brně jsem 2× absolvoval jeho kytarové workshopy a můžu jen doporučit jeho výukové metody, které na mne bohužel moc už nefungují :-)
  • Pro tuto vizitku jsem na-sdílel jeho nahrávku se Zlínskými jazzmany v sestavě Swingtet a především Vojtěchem Szabó na akordeón a „Rolandem Hamajem“_https:/­/www.facebook­.com/hamaj.ro­land na kontrabas v mé oblíbené skladbě Hungaria, na kterou jsem si dovolil napsat český text pro moji kapelu Jazz za Bukem

Karel Jačko: Postupně sem budu přidávat odkazy na články, které budu nově dolaďovat a usazovat do konečné podoby