Gypsy Swing

#510

22.04.2020 – Vilmos Lakatos z Maďarska – Walz

02.04.2020 – Denis Chang – Minor Swing – Transkripce Bireli

  • Denis dnes napsal zajímavou výzvu na svém profilu Soundslice viz transkripce MinorSwingu níže i s odkazem více na DC Music School

29.03.2020 – Martin Gioani – Blue Bossa : Chord Melody + Free TABs

Martin Gioani zveřejnil na Soundslice krásné akordové sólo ke skladbě Blue Bossa, viz odkaz níže

22.03.2020 – Pierre Feuillassier – Douce Ambiance – lekce sóla

17.03.2020 – Martin Gioani – Sweet Georgia Brown – lekce sóla

13.12.2019 – Antonis Arfanis – Transkripce Django Reinhardta

  • Na tato videa Antonise Arfanise jsem narazil náhodou v předvánočním čase, zaujala mne jeho perfektní kytarová hra, kterou v podstatě rekonstruoval, jak to se svým handicapem hrál sám Django. Není potřeba moc mluvit, Antonisova videa mluví samy za sebe.
  • Povšimněte si v první skladbě „It's only a paper moon“ z roku 1949 na začátku krásné ukázky jak Django hrál na rytmické kytaře techniku zvanou Comping, tedy takovou tu rytmickou krásu a efektivními harmonickými postupy, tremoly a proti-rytmy.
  • Antonis, jak říká na svém profilu, hraje jen od ucha, nemá k dispozici žádné noty ani tabulatury, ale stojí za to jeho kanál sledovat a odebírat. Přibývají tam další krásné skladby.

P.S:

  • Je zajímavé že v tom Řecku, se rodí tak kvalitní kytaristi. Dlouhodbě už spolupracuji se Steliosem Panosem (nyní dočasně lokalizovaném na Madagaskaru) který zase udělal kompletní transkripce Django Reinhardta a např. i Wese Montgomeryho pro Band-in-a-Box® v balíčku DIAB což je zkratka pro Django-in-a-Box

Karel Jačko: Postupně sem budu přidávat odkazy na články, které budu nově dolaďovat a usazovat do konečné podoby