Jazzové standardy

#499

19.03.2020 – Joseph Joseph – A. Moignard – A. Moignard

19.03.2020 – Fly Me To The Moon

Martin Gioani dal k dispozici toto krásné akordové sólo ke skladbě Fly Me To The Moon . K dispozici dal i odkaz na stažení verze pro GP5, MP3 a samotnou transkripci. Navíc příslib dalších akordových sól jazzových standardů.

19.03.2020 – Jazz Violin Etude – Minor Swing – Denis Chang, Daniel Garlitsky

  • Pěkná houslová transkripce v podání dua Denis Chang , Daniel Garlitsky

14.03.2020 – Tea For Two – Charlie Christian

Lars zveřejnil dnes na Soundslice, krásnu transkripci akordické předehry a sóla kytaristy Charlie Christiana, ke skladbě Tea For Two

a přidal ještě tuto krátkou chuťovku I – IV Change – Blues Line – Jim Hall z Jima Halla s Ronem Cartrem na basu

09.03.2020 – Avalon slaví 100 let

Dnes ráno v lehké rekonvalescenci jsem už cca od 04:45 nemohl dospat a tak jsem si pustil zakoupenou audioknihu Ferdinand Havlík je sám doma za cca 99 CZK dobře vynaložené peníze pro nás milovníky českého jazzu a Ferda mimo jiné zahrál, krásné klarinetové sólo této jazzové odrhovačky.

Tak mi to nedalo a přešel jsem sem do mé wiki.zabukem a pustil se do kompletního popsání tohoto jazzového standardu. Podle abecedy má čestné místo na začátku repertoáru jazzových standardů pro gypsy kytaristy jako Avalon.

Při té příležitosti jsem zjistil, že Avalonu je úctyhodných 100 let, má původní sentimentální anglický text a moji českou parodii pro projekt Lulu je sama doma a zase prudí. Ale co je podstatné, že existuje špičková transkripce sóla Django Reinhardta z roku 1935. Vše najdete zde

17.12.2019 – Belleville

Krásný gypsy swingový standard Belleville dostal ode mne k Vánocům 2016 český text, který už pěkně začíná V tomhle městě zdechl pes…. Stránku věnovanou této skladbě od Django Reinhardta z roku 1942. Zde ho uvádím jako novinku, když Denis Chang zveřejnil na Soundslice krásnou transkripci houslového sóla Stephana Grappelliho . Zájemci o historii určitě ocení i odkazy celou Djangovu diskografii této skladby a další transkripce Belleville .


Karel Jačko: Postupně sem budu přidávat odkazy na články, které budu nově dolaďovat a usazovat do konečné podoby